Вівт, 26 Лист 2024, 19:26

RSS
Роздуми за філіжанкою кави
Головна » 2008 » Лютий » 6 » Знов кажуть про фізкультуру в школі!
Знов кажуть про фізкультуру в школі!
19:58

Кава для фізкультуриЗнов хочуть натягнути нові сукні на старе немите, смердюче тіло. Прочитала статтю в Кореспонденті про нові ідеї Київського управління освіти : http://korrespondent.net/kyiv/367298

В школах буде більше фізкультури! Радійте батьки! Ваші діти будуть:

1. Ще більше таскати до школи непідйомні портфелі і ранці, які вже давно можна порівняти з їхньою вагою (дивись фотографію такої дитини:  );

2. Ще частіше перевдягатися разом із ще двома класами в маленькій роздягальні, розрахованій на 10-12 чоловік, яка пропиталася потом та ще чимось кислим ще 20 років тому і ніколи не провітрюється;

3. Ніколи після навантаження не митися в душі, а іти на урок у поспішно натягнутому на мокре тіло одязі із прилипшим волоссям та аби як запихнутим у портфель спортивним одягом;

4. Після ігри з м’ячем не мати ні можливості ні часу навіть помити руки;

5. Ще більше терпіти приниження від вчителів фізкультури за те, що не взмозі виконати всі нормативи або нема бажання чи настрою бігати чи грати саме сьогодні (дитина має права чогось не бажати!), а це виховує стійку відразу від будь-якого виду фізичного навантаження.

Отже, для того, щоб дійсно підвищити фізичний стан підростаючого покоління треба не збільшувати години фізкультури, а докорінно змінювати сам підхід до організації та змісту цих занять:

1. Облаштувати індивідуальні шухлядки на кожного учня в стінах школи, щоб діти могли не носити із собою смінне взуття, фізкультурну форму, гігієнічні засоби та приладдя для праці чи щось інше…

2. Облаштувати душові кімнати для елементарних гігієнічних процедур після фізичних навантажень;

3. Збільшити час на уроки фізкультури, щоб діти встигли переодягнутися на урок, при цьому мали право не спілкуватися із учнями іншого класу (часто такі спілкування кінчаються насиллям і приниженням одних над іншими).

Цього часу також повинно вистачити на прийняття душу після уроку і виконання потрібних гігієнічних процедур (елементарно причесатися та висушити волосся).

4. Щодо змісту самої програми з фізкультури: цей урок повинен виховати в дитині любов до здорового образу життя, до руху і фізкультури, а не до нормативів.

Сьогодні на уроках вимагається здавати нормативи, грати у баскетбол, коли діти не хочуть, пригати через козла, що ніколи в житті не потрібно і таке інше. Нормативи складені у ті роки, коли всю неосяжну країну готували стати захисниками вітчизни, а хто не може – того принизити та подавити самою системою. (Дивіться статтю про смерть на уроці фізкультури:http://olena.elnik.kiev.ua/?p=13

Перелічені пункти не вписується у класно-урочну систему, чи не так?

То може пора реформи, нарешті, здійснювати не косметично, а практично?

Пора спрямувати сили науковців та управлінців на розробку нової системи, що відрізняється від класно-урочної? І на це спрямувати гроші?

Тим більше, що є чудові західні системи, де все це вирішено. Проте, і за кордон наших педагогічних науковців здебільшого не пускають. Туди від освіти їдуть в основному чиновники, які вивчати організацію їхньої освіти не мають ніякого бажання. Але це тема іншої розмови…


Категорія: Новини | Переглядів: 1207 | Додав: olena-eln | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 5
5 Олена М  
0
Дочекалися деяких змін у нормативах. А от з умовами підготовки до уроку та перевдягання після фізичної культури - складніше. Одна роздягальня для хлопців та дівчат (вони по черзі перевдягаються, або дівчата - в кабінеті, а хлопці - в роздягальні). Футбол так захоплює хлопців, що вони біжать на наступний урок уже із дзвоником і не встигають перевдягнутися, тоді проходити по класу повз них - одне "приємне задоволення". А за які кошти облаштовувати шафки та душові кабінки?
Відповідь: Найстрашніше - це навіть не запах від цих хлопців, а виховний момент:як привчити їх до акуратності та особистої гігієни?

4 larisa_mp71  
0
Дійсно урок фізкультури "повинен виховати в дитині любов до здорового образу життя, до руху і фізкультури, а не до нормативів". За роки навчання в школі та у ВНЗ (підчас власного навчання) не зустріла жодного вчителя фізкультури який би привив мені любов до цього предмету і бажання мати ще один урок на тиждень. Відразу до цього предмету викликали не нормативи, а відношення вчителів-фізкультурників до учнів. На їхню думку всі учні (студенти) - лінивці та брехуни. Вони (викладачі) з незрозумілої мені і сьогодні причини не розуміть фізичних болей учня, хоча самі, в більшості випадків мають власних дітей. Можливо це пов’язано з ти, що в минулому всі вони спортсмени і їх постійно "дресирували" тренери. Для дівчаток старшокласниць можна було б у прграму включати такі тренувальні вправи якіб формували фігуру, грацію ... І взагалі з фізкультури не повинна виставлятись оцінка, а відмітка про зарахування.

2 vivon  
0
Реформа в галузі викладання фізичної культури назріла вже давно.
В нашому районі було проведено аналіз спортивно-масових заходів, який показав, що в середньому на шкільному,районому чи обласному рівні двічі на тиждень проходять спортивні змагання якогось рівня. це тягне за собою і значні грошові витрати для школи (оплата проїзду групи дітей, супроводжуючих на медогляд до районної лікарні, потім на змагання, оплата за пальне транспорту та ін. - і це все за скудні кошти спецфонду школи). Попередньо, звичайно, треба до змагань підготуватись. Діти фізично виснажуються, адже у змаганням беруть участь переважно оді й ті самі (у сільській місцевості мережа наповнюваності середніх шкіл становить в середньому 100 учнів), та й не у всіх є спортивні задатки. А коли дітям вчити інші предмети, "не менш важливі", аніж фізкультура?
Дійсно, пора, щоб в цей процес втрутились, як управлінці, так і науковці.

3 olena-eln  
0
Всі знають, що треба щось змінювати, але не знають як. Звідси і така кількість змагань.
Я думаю, пора фізкультуру від змагань перетворити на школу здорового способу життя. Щоб вчитель фізкультури просто був як інструктор, який виховував позитивне ставлення до здорового способу життя. Розказав також про харчування Так, як це роблять інструктори у фітнес-клубах, під час виконання вправ.
Ну і т. д. Можна ж взяти закордонні методики. Вони вже з'їли на цьому не одну стаю собак.
Просто треба щоб до цього дійшли люди в МінОсвіти.
Дякувати, що хоч зараз вони зреагували та заговорили про скасування нормативів.

1 qwert  
0
А вот когда дети приходят на мой урок после физкультуры, особенно если это старшеклассники, в кабинете находиться невозможно - 25 вспотевших ребят! Но разве это их вина? Конечно, сменную одежду носить с собой не будешь, и так сумки неподъёмные. И если б это было возможно, то было бы как в анекдоте: -Поручик Ржевский, снимите свои грязные носки.- Я снял. - А куда же вы их положили? - В карман-с! Печально...

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Розділи щоденника
Освіта [22]
Роздуми на тему сучасної освіти
Моя колекція кавярень [9]
Фоторепортажі з кавярень, де я буваю
Новини [23]
Роздуми на тему новин
Особистісний рост. Тайм менеджмент педагога [32]
Статті на тему освіти, роботи, бізнесу, викладання, навчання, на всі теми
Читальня [5]
Тут описую прочитані книги. Рекомендую ці книги всім охочим. Книги додаються.
Життя блогу [3]
Програми складання шкільного розкладу [1]
Група FM - матеріали та заходи [3]
Інформатизація освіти [37]
Питання впровадження та реальні проблеми і їхні рішення, герої та переможці
Форма входу
Вітаю Вас Гість!


Календар
«  Лютий 2008  »
ПонВівтСерЧетП'ятСубНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829
Друзі сайту
Лічильники

Ю.Блоги 



Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Copyright Єльникова Олена © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz