Головна » 2010»Лютий»10 » Слабка самодисципліна? Не треба самокарань. Треба розібратися
Слабка самодисципліна? Не треба самокарань. Треба розібратися
10:34
Слабка самодисципліна? Не треба самокарань. Треба розібратися
Чи буває у Вас так, що треба щось зробити (написати, скласти план. виконати завдання...) а Ви довго не можете це зробити?
Вже і час виділяєте, вже і умови створюєте і все одно щось заважає і в результаті час витрачений і робота не зроблена.
У мене такі ступори бувають. Я не вірю, що є люди, в яких їх не буває. Якщо хтось таке каже (що в нього не бувають такі моменти), то таку людину ще більше шкода: вона просто не хоче визнати проблему.
Люди недосконалі
В кожного є моменти в житті, за які люди шкодують, за які соромно. Мені найбільш соромно саме за такі моменти. Іноді прокидаюсь зранку і кажу сама собі: "Я не вірю, що я це роблю! Чому я ніяк не можу цього зробити?"
А врешті решт це виливається в шалене зниження ефективності та мотивації до власної розумової праці (бо знижується самооцінка).
Як вирішити проблему?
Прочитала книгу Карнегі не раз. Фрейда також. У генетичне наслідування рис характеру (по типу ліні чи вміння зосередитися) не вірю і не вірила ніколи. Маю достатньо прикладів у власній сім'ї!
Я проводила пошук вирішення цієї проблеми серед робот класиків та сучасних психологів. Зібрала та перечитала чимало літератури та аудіосемінарів, тренінгів і аудіокнижок. Не знайшла. Вправи і тренування нічого не дали. Проблеми самодисципліни та само саботажу тренінгами, аутотренінгами та вправами не вирішиш. Вони можуть дати лише тимчасовий ефект.
"Цукерка" у вигляді: от зроблю це і куплю собі... (сукню, програму, поїздку, концерт тощо) працюють один раз. На другий - вже не працюють.
Я знайшла формулу
В мене почало виходити і на сьогодні я можу констатувати, що я з цим справилася. Для вирішення мені довелося пройти аудіосемінари з особистісного зростання та самодисципліни.
Потім складений план.
План був такий: 1. Визнати проблему! Припинити звинувачувати всіх і вся! У першу чергу припинити все звалювати на нестачу часу! Визнати, що будь-яка нестача часу - це пряма провина людини, яка не контролює витрати власного часу! 2. Вивчення (не прослуховування!) семінарів з особистісного росту. Деякі з них мають чіткий план робіт із робочим зошитом. Просте прослуховування нічого не дасть! Треба пройти і зробити все, що вимагається. 3. Визначення головних проблем, або хованок, в які я сама ховаюся, щоб не робити складну або нелюбиму справу. 4. Розробка та прийняття схеми поведінки на кожну хованку для її або блокування, або попередження.
5. Робити це! не ігнорувати та не відкладати. Ніяких виключень!
У мене вийшло! Ефективність зросла втричі!
Робота була на межі битви. Битви із собою. Битва була кривава. Найскладніша битва в моєму житті - це битва із самою собою. Тому подумайте: чи потрібна вам власна ефективність?
Це знак... зранку афірмацію отримала розсилкою: "..Я – организованный человек. Моя жизнь течет планомерно, и я все успеваю. Я умело сочетаю последовательность и гибкость. Я создаю в своем окружении красоту и порядок. Мне неизменно сопутствует успех. Цитата на сегодня: Не строить планов – значит запланировать свое поражение. Бенджамин Франклин Ввечері - стаття... Проблема часу вже не говорить.. а благає.. роби щось..
Така знайома ситуація. Свого часу пройшла ряд семінарів-тренінгів. Допомагало. Але інколи просто стіна. І тільки тоді, коли всі строки підійшли до критичної межі, мозок у стані стресу видає потрібне. Тільки все розпланую, розпишу по термінах, конкретизую завдання - все, інтерес втрачено, емоції згасли, включилось раціо, а воно в мене не народжує нічого такого, про що можна сказати - ого!